Szarvasi Birkózó Egyesület

Szentes rendezte Kelet-Magyarország területi bajnokságát 2021.09.11-én. A versenyen a 10-13 (diák II és diák I) éves korcsoport vehetett részt. A feljutás volt a cél az országos döntőre és igencsak kitettek magukért.
Területi bajnok lett Bogyó Benedek (Szentes) és Neumann Kristóf!
Bronzérmes lett Tóth Kevin, míg Neumann Fábiánnak és Belincsák Henriknek most nem sikerült dobogóra állni.
Érmeseink bejutottak a Diákolimpia országos döntőjére.
A jól szervezett verseny meglepetés vendégei a Lőrincz testvérek voltak, az olimpiai bajnok Lőrincz Tamás birkózó hivatalos oldala és olimpiai ezüstérmes testvére, Viktor.
Nagy örömet okoztak a gyerekeknek , hogy megtisztelték jelenlétükkel a versenyt és az alkalmat megragadva mi is csináltunk emlékül közös képet velük.
Az Agrár Zrt. vezérigazgatója, Timár Imre, egyesületünkben készült fel a Veterán Országos Bajnokságra, ahol mind kötött és szabadfogásban országos bajnok lett! Imre indul az októberi Veterán Birkózó Világbajnokságon!
Köszönjük az élményeket, szívből gratulálunk Tamás és Viktor a fantasztikus olimpiai eredményeitekhez, valamint szívből gratulálunk Imre és gyerekek az elért eredményeitekhez! 👏🤼🥇🏆🥉🤼👏

2021. augusztus 29-én a birkózók nyarát a Strandbirkózó OB-sorozat III. állomása búcsúztatta Budakalászon, a Lupa Beach-en.
Ezen a versenyen a nagyobb birkózóink indultak U18 és felnőtt kategóriában, melyről büszkén térhettünk haza, hiszen ismét érmekkel gazdagodtak a fiúk: Hajduch Nándor és Tóth Patrik első helyezést értek el 🥇, Szpin Mihály 6. Tóth Dominik felnőttek között az ötödik helyet tudhatja maga mögött.
Összetettben: Hajduch Nándor U18 Strandbirkózó Országos Bajnok🏆 , míg Szpin Mihály U18 Országos bajnoki bronzérmes🥉, Tóth Dominik országos bajnoki 4. helyezett a felnőtt kategóriában. Tóth Patrik csak ezen az állomáson vett részt , hogy segítse klubtársát, Misit, a verseny során, ezért összetettben nem állhatott dobogóra.

2021. július 25-én a Strandbirkózó OB-sorozat második állomása a siófoki Plázson került megrendezésre, ahol Egyesületünk birkózói is megmérettették magukat.
Hajduch Nándor ismét bizonyította tehetségét, hiszen sorra nyerte mérkőzéseit, ezáltal a dobogó legfelső fokára állhatott az U18 korosztály 80 kg-os súlycsoportjában.
Szpin Mihály U18 korosztály 70 kg-os súlycsoportjában indult, ahol a magabiztos birkózása a második helyre volt elég.
Tóth Dominik ugyan lecsúszott a dobogóról, de szégyenkezni valója neki sincs, hiszen a negyedik helyet tudhatja magáénak a felnőtt 70 kg-os birkózók között.
Harmadik és egyben utolsó állomás a Lupa Beach-en lesz , ahol nagy esélyük van mjndhármójuknak összetettben is dobogóra állni.
Csak így tovább, büszkék vagyunk Rátok! 😊👍👏

2021. június 26-án, szombaton került megrendezésre a kadet kötött -, szabadfogású és női válogató verseny, melynek a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) adott otthont Budapesten.
Nagy reményekkel indultunk útnak a versenyre szarvasi birkózóinkkal, hiszen rengeteg belefektetett munka van mögöttünk. Mindez be is igazolódott, hiszen olyan eredménnyel lettünk gazdagabbak, melyre Szarvas város törtènetèben eddig nem volt példa a birkózás kapcsán.
A versenyen Hajduch Nándor, Tóth Patrik és Szpin Mihály mérettette meg magát.
Nándi a döntőig jutott, ahol sajnos nem követte a hetekig gyakorolt taktikát, fejben is szétesett, aminek az lett az eredménye, hogy a döntőben kikapott. Így sajnos nem indulhat 71 kg-ban a világbajnokságon.
Misi sajnos 1 meccset tudott birkózni, ahol csapattársa - Nándi - ejtette ki, mert akitől kikapott, azt az elődöntőben Nándi legyőzte és így Misinek nem lett esélye szépíteni a vigaszágon.
Patrik egész nap nagyon szépen birkózott és sérült könyöke ellenére sikerült megnyernie a versenyt. Ezzel kvalifikálta magát az idei Világbajnokságra, mely július végén lesz megrendezve Budapesten.
Az eredmény szenzációs, hiszen Szarvas első olyan birkózóját tudhatja magáénak , aki világbajnokságon indulhat.
A megmérettetés előtt Patrikra 3 hét kemény edzőtábor vár, hogy kellőképpen felkészülhessen a nagy eseményre.
Annak ellenére, hogy Nándi kikapott a döntőben, rá is számítanak a táborban, hiszen az Európabajnogságon ő indult 71 kg-ban.
Gratulálunk gyerekek, mérhetetlenül büszkék vagyunk rátok! 🤼🏅🥈👏 Hajrá Szarvasi Birkózás!