Elmúlt hétvégén 2 versenyen is részt vettek a szarvasi birkózók. Galát Dávid Zalaegerszegen vett részt a kötöttfogású Országos Bajnokságon, ahol egy szép 5. helyezéssel térhetett haza. Először sikerült éremért küzdenie és bár elvesztette a harcot jó előjel a jövőre nézve, kitartó munkával még idén meglehet az érem egy országos bajnokságról.

Két másik birkózó, név szerint Tóth Patrik és Hajduch Nándor Észtországba utazott a Tallinn Open 2019 elnevezésű versenyre. Felsorolni is nehéz milyen sok nemzet képviseltette magát a versenyen (Orosz, USA, Dél Amerika , Örmény, Ukrán , Grúz , Üzbég stb.) és a népes mezőny ellenére sikerült Nándinak kötött és szabadfogásban is dobogóra állnia, sőt szabadfogásban csak a későbbi győztestől kapott ki. Tudta mit akar, megvolt a tűz benne, a vágy , hogy dobogóra állhasson egy ilyen rangos versenyen.

Tóth Patrik sajnos most nem tudott dobogóra állni, de szabadfogásban így is a 9. helyen végzett.
A Vasas és Szarvas csapata együtt a 6. helyen végzett a csapatbajnokságot figyelembe véve a több mint 240 csapat közül.
Gratulálunk a Vasasos fiúknak és a mi kis birkózóinknak , nagyon ügyesek voltatok !! 😊😉