2022. május 28-29-én Tata adott helyszínt az U20-as Országos Bajnokságnak, szombaton szabadfogásban, míg vasárnap kötöttfogásban.

Szabadfogásban Hajduch Nándorhoz igazán sok reményt fűztünk és ahhoz, hogy megszerezze az országos bajnoki címet, egészen a döntőig ment, ahol a súlycsoport létszámának függvényében és ezáltal a szabályok értelmében azzal döntőzött akit első mérkőzésen legyőzött. A döntőben több figyelmetlenséget is elkövetett, így 1 ponttal kikapott és a második helyen zárta a versenyt. 🥈
Igazán szép hely országos bajnokságon a második helyezés, de Nándinak a legfelső fokon kellett volna állnia, tudásához méltóan.
Tóth Patrik jó formában volt és megmutatta, hogy valójában hogyan is tud birkózni, kedvező sorsolását kihasználva ezüstérmet szerzet. 🥈
Vasárnap a kötöttfogásé volt a főszerep: Nándi ezüst érmet 🥈, Patrik bronzérmet 🥉 “hozott haza”, ami nagyszerű eredmény , mert szabadfogású birkózók mindketten. Dicséretes a birkózásuk mindkét napon, szépen helyt álltak edzőjük nélkül, mivel Egyesületünk elnöke , edzője ezen a hétvégén a Strandbirkózó Világrangsorverseny első állomásán volt jelen Törökországban, Sarigerme-ben, ahol a magyar csapat 3 ezüstérem mellett 1 bronzérmet és egy 4. helyet szerzett, nem mellesleg a nők között magyar versenyzőé volt a nap legszebb dobása! 👏
A versenyen Balázs Gergely, Tóth Dominik és Szpin Mihály is elindult, de ők most sajnos nem jutottak el a dobogóig.
Ezúton tisztelettel köszönjük Tímár Imrének, az Agrár Zrt. vezérigazgatójának, hogy a fiúk utazását lehetővé tette az általa biztosított gépjárművel. Köszönjük Nándi édesanyjának, Rumi Edinának, hogy elvitte a fiúkat a versenyre.
Nagyon köszönjük a Vasas SC birkózó szakosztály edzőinek, hogy segítették a szarvasi fiúkat a verseny mindkét napján!
Hajduch Nándorra komoly felkészülés vár, hiszen június végén utazik Rómába a Junior Európa Bajnokságra! 🏛🤼